Krąg-Pierwsza recenzja!

Published Lipiec 5, 2013 by Lynn

KRĄG-Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren
„W obliczu śmierci wszyscy jesteśmy samotni.”

Małe, szwedzkie miasteczko Engelfors. W szkolnej toalecie zostaje znaleziony martwy uczeń – Elias Malmgren. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Podciął sobie żyły w szkolnej łazience. Nie jest to jedyna zastanawiająca rzecz, która dzieje się w okolicy Engelfors. 

Minoo zależy tylko na tym, żeby ciągle być prymuską i mieć najlepsze oceny. Anna-Karin ćwiczy się w tym, żeby stać się niewidzialną przed innymi i nie słyszeć ciągłych docinek na temat jej ciała. Rebecka chce dalej spędzać czas ze swoim ukochanym Gustafem. Vanessie zależy na tym, żeby się cały czas dobrze bawić i spędzać każdą wolną chwilę z Willem. Ida jak zwykle będzie najbardziej rozchwytywaną dziewczyną w całej szkole, która cały czas naśmiewa się z Anny-Karin. A Linnea chce tylko przeżyć kolejny dzień u boku swojego przyjaciela Eliasa i słuchać całymi dniami japońskiej muzyki. Z pozoru te osoby nic ze sobą nie łączy, każda z nich jest inna, jednak pewne wydarzenie zmieni je na zawsze.

Pewnej nocy na niebie pojawia się krwisty księżyc i za pomocą nadprzyrodzonej siły cała szóstka zbiera się w opuszczonym parku. Nie wiedzą dlaczego się tam znalazły, ani jaka siła ich tam przyciągnęła. Okazuje się, że drzemią w nich uśpione moce, przy pomocy których dziewczyny będą musiały pokonać zło, które wkrótce daje o sobie znać. Nigdzie nie są bezpieczne, a największe niebezpieczeństwo mogą stanowić osoby z ich najbliższego otoczenia.

Dziewczyny muszą otworzyć krąg, pokonać wewnętrzne uprzedzenia i po prostu uratować miasteczko przed inwazją zła. Początkowo nie potrafią ze sobą współdziałać, dopiero łączy je tragedia, która zmusza dziewczyny do działania. Z czasem zaczynają się dogadywać i razem pokonują wroga, bo krąg jest odpowiedzią. Same nie są w stanie zrobić nic, ale razem tak. Zanim jednak dojdzie do konfrontacji z siłami zła dziewczyny muszą znaleźć odpowiedź, kto je reprezentuje, a rozwikłanie tej zagadki do łatwych nie należy.

Lubię pozycje, które są mieszanką różnych gatunków literackich, dlatego z przyjemnością śledziłam historię rozrysowaną na kartach powieści Muszę przyznać, że lektura tej książki była fascynująca, a autorzy potrafią skutecznie budować napięcie i wciągać czytelnika. Jako, że jest to historia skierowana głównie do nastoletniej grupy odbiorców, pióro autorów stylizowane jest na lekkie i przystępne. Wykreowane przez nich postacie są interesujące i wyróżniają się z tła, nie pozostając obojętnym wobec odbiorcy. „Krąg” jest historią pełną tajemnic, w której obecne są elementy charakterystyczne dla fantastyki, czy kryminału Jest to niewątpliwie jedna z tych pozycji, przy których nie można się zanudzić i które wciągają czytelnika bezpowrotnie 

Podsumowując, książka warta przeczytania. Polecam osobom lubiącym thrillery, jak i tym, które pragną niezwykłych przeżyć. Książka gruba, więc taka jakie lubię.
Czyta się ją lekko i z przyjemnością. Według mnie autorzy tej powieści zasłużyli na gromkie brawa, za napisanie wsObrazekpaniałej historii wciągającej człowieka do głębi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: